http://negaheye.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/slides.022gk-is-113.jpglink
http://negaheye.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/000gk-is-113.jpglink
http://negaheye.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/slides.044gk-is-113.jpglink
http://negaheye.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/011gk-is-113.jpglink
http://negaheye.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/slides.055gk-is-113.jpglink
http://negaheye.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/06gk-is-113.jpglink
http://negaheye.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/16gk-is-113.jpglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar
21-07-2017Ocular prosthesis
21-07-2017
21-07-2017
21-07-2017
21-07-2017
21-07-2017

شرکت نگاه نصف جهان

ارائه انواع پروتزهای سفارشی custom-made و آماده

ساخت پروتز چشمی زیر نظر جراح و متخصص چشم؛ دکتر نصراصفهانی

 

 تنها دارنده مجوز رسمی از وزرات بهداشت به شماره 141392/664

 همراه با مشاوره رایگان جهت تخلیه چشم و نصب پروتز

تخلیه چشم کاشت مدپور و نصب پین توسط جراح متخصص

همرنگ سازی و تقارن دقیق پروتز جهت حضور شاداب بیمار در جامعه

استفاده از مواد زیست سازگار در ساخت پروتز

قابلیت جابه جایی پروتز و جرکت آن در حدقه چشم برای ایجاد جلوه ای کاملاً طبیعی

 

به چشمان خود احترام بگذارید...!

 

شرکت نگاه نصف جهان

آشنايي با پروتزهای چشمی

 

پروتز چشمي يک چشم مصنوعي است که جايگزين چشم شده و حجم و ظاهر چشم از دست رفته را بازيابي مي کند.

هر پروتز به صورت اختصاصي و با توجه به بيمار به عنوان يک مدل ايجاد مي گردد. اين راهکار شخصي سازي شده، موجب تقارن، قابليت جابه جايي مورد نياز درون حدقه و تطبيق رنگي مناسب مي‌شود. با توجّه به اينکه هدف، کمک به بيماراني که به دليل حوادث مختلف چشم خود را از دست داده اند؛ تمامي تلاش ما بر اين است که بيمار بهترين نتيجه را از نظر زيبايي چهره داشته باشد.

تهيه اين کالاي پزشکي در کشور علاوه بر اينکه موجب رفع نياز‌هاي ملّي و پيشرفت در زمينه چشم پزشکي مي‌شود مي‌تواند از حيث زمينه صادراتي به کشور‌هاي همسايه نيز ارزشمند باشد.

امروزه در سراسر دنيا از پروتز‌هاي چشمي آماده و اختصاصي براي بيماراني که به هر دليل يکي از چشم‌ها يا هر دو چشم خود را از دست داده‌اند، استفاده مي‌شود. تعداد کمي از پروتز‌هاي چشمي از شيشه‌هايي با فلوريد سديم وآلومينيم ساخته مي‌شود. اکثراً پروتز‌هاي چشمي يک پوسته محکم و نازک به نام اسکلرا و از جنس آکريل هستند که مي‌تواند جايگزين چشم‌هاي آسيب ديده شود. روشي که ما به کار گرفته‌ايم از نوع اسکلرا است  و نحوه توليد مبتکرانه و بر پايه دانش و تجربه از عملکرد مورد انتطار از پروتز مي‌باشد.

به طور کلي از دست دادن چشم اتفاقي ناخوشايند است که اغلب در پي يک جراحت جدي يا بيماري رخ مي دهد. بر اساس آمار، حدود نيم ميليون نفر در دنيا به دليل حوادث و تروماهاي چشمي، نابينا مي شوند. گفته مي شود يکي از مهمترين عوامل بروز تروماي چشمي استفاده نکردن از عينکهاي ايمني است اين عارضه بيشتر در سنين کار و در حدود 35 - 40 سالگي گريبانگير کارگراني مي شود که به کارهايي مانند جوشکاري و تراشکاري اشتغال دارند. در اين نوع مشاغل ذرات ريز ممکن است به چشم پرتاب شده و صدمات جبران ناپذيري را به آن وارد کند. حدود 30 تا 40 درصد کوري هاي يک چشمي ناشي از حوادث و تروماهاي چشمي است.

در همين حال آمار حوادث و ضايعات ناشي از آن در جوامع مختلف نشان مي دهد که تعداد افراد حادثه ديده در جوامع توسعه نيافته به مراتب بيشتر از جوامع توسعه يافته است.

در چنين شرايطي ساخت يک پروتز چشم که بتواند تا حد زيادي زيبايي و ظاهر چشم اصلي را داشته باشد، مي تواند استرس هاي ناشي از نازيبايي و عدم توازن را در چهره بيمار که ناشي از افتادن پلک به سمت پايين است، کاهش داده و تا اندازه اي از لحاظ رواني التيام بخش باشد.

 پروتز هر گونه جسم يا وسيله اي است که جانشين عضو از دست رفته شده و تمام يا بخشي از کارکردهاي از دست رفته را به فرد باز مي گرداند. اولين فردي که از پروتز براي جايگزيني چشم استفاده کرد يک جراح فرانسوي به نام «آمبروز پير» بود که نامش در تاريخ پزشکي به ثبت رسيده است.

به طور کلي پروتزهاي چشم در دو گروه آماده يا سفارشي ساخته مي شوند. اين پروتزها از لحاظ ظاهر تا حد زيادي به يک لنز تماسي خيلي بزرگ شبيه اند و در وجوهي مانند صلبيه، عنبيه، عروق خوني و شکل کاملاً مانند يک چشم طبيعي هستند.

 
امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

ورود به سایت

حاضرین در سایت

We have 3 guests and no members online

 

خروجی سایت

You are here:   خانه