http://negaheye.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/slides.022gk-is-113.jpglink
http://negaheye.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/000gk-is-113.jpglink
http://negaheye.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/slides.044gk-is-113.jpglink
http://negaheye.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/011gk-is-113.jpglink
http://negaheye.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/slides.055gk-is-113.jpglink
http://negaheye.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/06gk-is-113.jpglink
http://negaheye.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/16gk-is-113.jpglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar
27-09-2016Ocular prosthesis
27-09-2016
27-09-2016
27-09-2016
27-09-2016
27-09-2016

الاصطناعية العين

ساخت پروتز چشمی زیر نظر جراح و متخصص چشم؛ دکتر نصراصفهانی

 

ترخيص رسمي من وزارة الصحة عدد 141392/664

 تنها دارنده مجوز رسمی از وزرات بهداشت به شماره 141392/664

 

مع نصيحة مجانية لتفريغ وتركيب العين الاصطناعية

 همراه با مشاوره رایگان جهت تخلیه چشم و نصب پروتز

 

استئصال والمثبتة بواسطة الجراحين المتخصصين

تخلیه چشم کاشت مدپور و نصب پین توسط جراح متخصص

شرکت نگاه نصف جهان

پروتز چشم

الاصطناعية العين

پروتز چشمی یک چشم مصنوعی است که جایگزین چشم شده و حجم و ظاهر چشم از دست رفته را بازیابی می کند.

 هر پروتز به صورت اختصاصی و با توجه به بیمار به عنوان یک مدل ایجاد می گردد. این راهکار شخصی سازی شده، موجب تقارن، قابلیت جابه جایی مورد نیاز درون حدقه و تطبیق رنگی مناسب می‌شود. با توجّه به اینکه هدف، کمک به بیمارانی که به دلیل حوادث مختلف چشم خود را از دست داده اند؛ تمامی تلاش ما بر این است که بیمار بهترین نتیجه را از نظر زیبایی چهره داشته باشد.

تهیه این کالای پزشکی در کشور علاوه بر اینکه موجب رفع نیاز‌های ملّی و پیشرفت در زمینه چشم پزشکی می‌شود می‌تواند از حیث زمینه صادراتی به کشور‌های همسایه نیز ارزشمند باشد.

امروزه در سراسر دنیا از پروتز‌های چشمی آماده و اختصاصی برای بیمارانی که به هر دلیل یکی از چشم‌ها یا هر دو چشم خود را از دست داده‌اند، استفاده می‌شود. تعداد کمی از پروتز‌های چشمی از شیشه‌هایی با فلورید سدیم وآلومینیم ساخته می‌شود. اکثراً پروتز‌های چشمی یک پوسته محکم و نازک به نام اسکلرا و از جنس آکریل هستند که می‌تواند جایگزین چشم‌های آسیب دیده شود. روشی که ما به کار گرفته‌ایم از نوع اسکلرا است  و نحوه تولید مبتکرانه و بر پایه دانش و تجربه از عملکرد مورد انتطار از پروتز می‌باشد.

×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××


به گزارش فرارو، از دست دادن چشم اتفاقی ناخوشایند است که اغلب در پی یک جراحت جدی یا بیماری رخ می دهد. بر اساس آمار، حدود نيم ميليون نفر در دنيا به دليل حوادث و تروماهاي چشمي، نابينا می شوند. گفته می شود يکي از مهمترين عوامل بروز تروماي چشمي استفاده نکردن از عينکهاي ايمني است اين عارضه بيشتر در سنين کار و در حدود 35 - 40 سالگي گريبانگير کارگراني مي شود که به کارهايي مانند جوشکاري و تراشکاري اشتغال دارند. در اين نوع مشاغل ذرات ريز ممکن است به چشم پرتاب شده و صدمات جبران ناپذيري را به آن وارد کند. حدود 30 تا 40 درصد کوري هاي يک چشمي ناشي از حوادث و تروماهاي چشمي است.

در همین حال آمار حوادث و ضايعات ناشي از آن در جوامع مختلف نشان مي دهد که تعداد افراد حادثه ديده در جوامع توسعه نيافته به مراتب بيشتر از جوامع توسعه يافته است.

در چنین شرایطی ساخت یک پروتز چشم که بتواند تا حد زیادی زیبایی و ظاهر چشم اصلی را داشته باشد، می تواند استرس های ناشی از نازیبایی و عدم توازن را در چهره بیمار که ناشی از افتادن پلک به سمت پایین است، کاهش داده و تا اندازه ای از لحاظ روانی التیام بخش باشد.

 پروتز هر گونه جسم یا وسیله ای است که جانشین عضو از دست رفته شده و تمام یا بخشی از کارکردهای از دست رفته را به فرد باز می گرداند. اولین فردی که از پروتز برای جایگزینی چشم استفاده کرد یک جراح فرانسوی به نام «آمبروز پیر» بود که نامش در تاریخ پزشکی به ثبت رسیده است.

به طور کلی پروتزهای چشم در دو گروه آماده یا سفارشی ساخته می شوند. این پروتزها از لحاظ ظاهر تا حد زیادی به یک لنز تماسی خیلی بزرگ شبیه اند و در وجوهی مانند صلبیه، عنبیه، عروق خونی و شکل کاملاً مانند یک چشم طبیعی هستند.

 
امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

ورود به سایت

حاضرین در سایت

We have 2 guests and no members online

 

خروجی سایت

You are here:   خانه